Produkte > BUSSMANN / EATON > BK-AHC5-30-R
BK-AHC5-30-R
BK-AHC5-30-R Bussmann / Eaton
eaton-ahc-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1123-en.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Cartridge Fuses AHC H.V. 3AB fuse, 30A, 100 pack
auf Bestellung 200 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK-AHC5-30-R Bussmann / Eaton
Description: FUSE 3AB 500V 30A, Packaging: Bulk, Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4", Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Current Rating (Amps): 30A, Mounting Type: Requires Holder, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: cURus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 500 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK-AHC5-30-R BK-AHC5-30-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-ahc-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1123-en.pdf Cartridge Fuses AHC H.V. 3AB fuse, 30A, 100 pack
auf Bestellung 150 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
BK-AHC5-30-R BK-AHC5-30-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ahc-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1123-en.pdf Description: FUSE 3AB 500V 30A
Packaging: Bulk
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps): 30A
Mounting Type: Requires Holder
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Approval Agency: cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 500 V