BK-AMH-150
BK-AMH-150 Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: AMH FUSE,150 AMP RATING,125VDC
Packaging: Bulk
Package / Case: Auto Link
Size / Dimension: 0.787" L x 0.787" W x 0.472" H (20.00mm x 20.00mm x 12.00mm)
Fuse Type: Automotive
Mounting Type: Bolt Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: cURus, TUV, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA
Current Rating (Amps): 150 A
Voltage Rating - DC: 125 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK-AMH-150 Eaton - Electronics Division
Description: AMH FUSE,150 AMP RATING,125VDC, Packaging: Bulk, Package / Case: Auto Link, Size / Dimension: 0.787" L x 0.787" W x 0.472" H (20.00mm x 20.00mm x 12.00mm), Fuse Type: Automotive, Mounting Type: Bolt Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: cURus, TUV, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA, Current Rating (Amps): 150 A, Voltage Rating - DC: 125 V.
Weitere Produktangebote BK-AMH-150
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK-AMH-150 Hersteller : Bussmann / Eaton 150A 125V