BK-AMH-300
BK-AMH-300 Eaton - Electronics Division
eaton-amh-automotive-bolt-in-fuse-data-sheet-elx1217-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: AMH FUSE,300 AMP RATING,125VDC
Packaging: Bulk
Package / Case: Auto Link
Size / Dimension: 0.787" L x 0.787" W x 0.472" H (20.00mm x 20.00mm x 12.00mm)
Fuse Type: Automotive
Mounting Type: Bolt Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA
Current Rating (Amps): 300 A
Voltage Rating - DC: 125 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK-AMH-300 Eaton - Electronics Division
Description: AMH FUSE,300 AMP RATING,125VDC, Packaging: Bulk, Package / Case: Auto Link, Size / Dimension: 0.787" L x 0.787" W x 0.472" H (20.00mm x 20.00mm x 12.00mm), Fuse Type: Automotive, Mounting Type: Bolt Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: cURus, TUV, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA, Current Rating (Amps): 300 A, Voltage Rating - DC: 125 V.
Weitere Produktangebote BK-AMH-300
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK-AMH-300 Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-amh-automotive-bolt-in-fuse-data-sheet-elx1217-en.pdf 300A 125V