BK-AMXL-250
BK-AMXL-250 Eaton - Electronics Division
eaton-amx-amxl-automotive-bolt-in-fuse-data-sheet-elx1218-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE AUTO 250A 125VDC AUTO LINK
Packaging: Tray
Package / Case: Auto Link
Size / Dimension: 0.630" L x 0.472" W x 0.335" H (16.00mm x 12.00mm x 8.50mm)
Fuse Type: Automotive
Mounting Type: Bolt Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Approval Agency: cURus, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 3kA
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 250 A
Voltage Rating - DC: 125 V
auf Bestellung 208 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK-AMXL-250 Eaton - Electronics Division
Description: FUSE AUTO 250A 125VDC AUTO LINK, Packaging: Tray, Package / Case: Auto Link, Size / Dimension: 0.630" L x 0.472" W x 0.335" H (16.00mm x 12.00mm x 8.50mm), Fuse Type: Automotive, Mounting Type: Bolt Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Approval Agency: cURus, UL, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 3kA, Part Status: Active, Current Rating (Amps): 250 A, Voltage Rating - DC: 125 V.
Weitere Produktangebote BK-AMXL-250
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK-AMXL-250 BK-AMXL-250 Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-amx-amxl-automotive-bolt-in-fuse-data-sheet-elx1218-en.pdf Automotive Fuses AMXL Fuse, 250 A, 125Vdc, 35 mm, BK Pack