BK-AMXL-60
BK-AMXL-60 Eaton - Electronics Division
eaton-amx-amxl-automotive-bolt-in-fuse-data-sheet-elx1218-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: AMXL FUSE,60 AMP RATING,125VDC
Packaging: Bulk
Package / Case: Auto Link
Size / Dimension: 0.630" L x 0.472" W x 0.335" H (16.00mm x 12.00mm x 8.50mm)
Fuse Type: Automotive
Mounting Type: Bolt Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: cURus, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 3kA
Current Rating (Amps): 60 A
Voltage Rating - DC: 125 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK-AMXL-60 Eaton - Electronics Division
Description: AMXL FUSE,60 AMP RATING,125VDC, Packaging: Bulk, Package / Case: Auto Link, Size / Dimension: 0.630" L x 0.472" W x 0.335" H (16.00mm x 12.00mm x 8.50mm), Fuse Type: Automotive, Mounting Type: Bolt Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: cURus, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 3kA, Current Rating (Amps): 60 A, Voltage Rating - DC: 125 V.