BK-MDP-V2-250-R
BK-MDP-V2-250-R Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE 3AB 500VAC T-DELAY 0.25A
Packaging: Box
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Size / Dimension: 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA AC, 2kA DC
Current Rating (Amps): 250 mA
Voltage Rating - AC: 500 V
Voltage Rating - DC: 250 V
Melting I²t: 0.28
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK-MDP-V2-250-R Eaton - Electronics Division
Description: FUSE 3AB 500VAC T-DELAY 0.25A, Packaging: Box, Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial), Size / Dimension: 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Slow Blow, Approval Agency: UL, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA AC, 2kA DC, Current Rating (Amps): 250 mA, Voltage Rating - AC: 500 V, Voltage Rating - DC: 250 V, Melting I²t: 0.28.