Produkte > EATON ELECTRONICS > BK/S-8002-12-R
BK/S-8002-12-R
BK/S-8002-12-R Eaton Electronics
eaton-s-8000-fuse-blocks-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Fuse Holder 300V Solder 12 Pos 40 Deg. Angle
auf Bestellung 68 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK/S-8002-12-R Eaton Electronics
Category: PCB Fuseholders, Description: Fuse holder; screw; 6x32mm; 30A; thermoplastic; UL94V-0; 600VAC, Rated voltage: 600V AC, Version: angular, Flammability rating: UL94V-0, Mounting hole diameter: Ø3.9mm, Fuse size: 6x32mm, Number of ways: 12, Maximum current: 30A, Contact plating: tinned, Contact material: bronze, Fuse accessories application: cylindrical fuses, Leads: for soldering, Type of fuse accessories: fuse holder, Mounting: screw, Body material: thermoplastic.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK/S-8002-12-R BK/S-8002-12-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_s_8000_fuse_blocks_data_sheet-1608831.pdf Fuse Holder 300V Solder 12 Pos 40 Deg. Angle
auf Bestellung 93 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
BK/S-8002-12-R BK/S-8002-12-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-s-8000-fuse-blocks-data-sheet.pdf Description: FUSE BLOCK CART 600V CHASS MNT
Packaging: Bulk
Contact Finish: Tin-Lead
For Use With/Related Products: 3AG, 1/4" x 1-1/4" (SFE-20)
Fuse Type: Cartridge
Voltage: 600V
Mounting Type: Chassis Mount
Termination Style: Solder Lug
Fuse Size: 0.25" Dia x 1.26" L (6.35mm x 32mm)
Contact Material: Spring Bronze
Fuseholder Type: Block
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 30 A
Number of Circuits: 12
Produkt ist nicht verfügbar
BK-S-8002-12-R Hersteller : EATON/BUSSMANN S8000.pdf Category: PCB Fuseholders
Description: Fuse holder; screw; 6x32mm; 30A; thermoplastic; UL94V-0; 600VAC
Rated voltage: 600V AC
Version: angular
Flammability rating: UL94V-0
Mounting hole diameter: Ø3.9mm
Fuse size: 6x32mm
Number of ways: 12
Maximum current: 30A