BK/S-8301-12-R
BK/S-8301-12-R Eaton - Electronics Division
eaton-s-8000-fuse-blocks-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BLOCK CART 600V CHASS MNT
Packaging: Bulk
Contact Finish: Tin-Lead
For Use With/Related Products: 3AG, 1/4" x 1-1/4" (SFE-20)
Fuse Type: Cartridge
Voltage: 600V
Mounting Type: Chassis Mount
Termination Style: Screw Terminal
Fuse Size: 0.25" Dia x 1.26" L (6.35mm x 32mm)
Approval Agency: cURus
Contact Material: Spring Bronze
Fuseholder Type: Block
Current Rating (Amps): 30 A
Number of Circuits: 12
auf Bestellung 367 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK/S-8301-12-R Eaton - Electronics Division
Description: EATON ELECTRONICS - BK/S-8301-12-R - FUSE BLOCK, 6.3 X 32MM, BOLT IN MOUNT, tariffCode: 85366990, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Sicherungshalter: Cartridge Fuse Holder, rohsCompliant: YES, Nennspannung V AC: 300V, Nennspannung, V DC: 300V, Sicherungsstrom: 30A, Sicherungsgröße: 1/4" x 1-1/4", Halteranschlüsse: Screw, euEccn: NLR, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, directShipCharge: 25, Anzahl der Sicherungen: 12Sicherung(en), usEccn: EAR99, Produktpalette: S-8000 Series.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK/S-8301-12-R BK/S-8301-12-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_s_8000_fuse_blocks_data_sheet-1608831.pdf Fuse Holder 300V Screw 12 Pos Straight
auf Bestellung 91 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
BK/S-8301-12-R BK/S-8301-12-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_s_8000_fuse_blocks_data_sheet-1608831.pdf Fuse Holder 300V Screw 12 Pos Straight
auf Bestellung 90 Stücke:
BK/S-8301-12-R BK/S-8301-12-R Hersteller : EATON ELECTRONICS 175819.pdf Description: EATON ELECTRONICS - BK/S-8301-12-R - FUSE BLOCK, 6.3 X 32MM, BOLT IN MOUNT
tariffCode: 85366990
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Sicherungshalter: Cartridge Fuse Holder
rohsCompliant: YES
Nennspannung V AC: 300V
Nennspannung, V DC: 300V
Sicherungsstrom: 30A
Sicherungsgröße: 1/4" x 1-1/4"
Halteranschlüsse: Screw
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
directShipCharge: 25
Anzahl der Sicherungen: 12Sicherung(en)
usEccn: EAR99
Produktpalette: S-8000 Series
auf Bestellung 273 Stücke:
BK-S-8301-12-R Hersteller : EATON/BUSSMANN S8000.pdf Category: PCB Fuseholders
Description: Fuse holder; screw; 6x32mm; 30A; thermoplastic; UL94V-0; 600VAC
Rated voltage: 600V AC
Version: straight
Flammability rating: UL94V-0
Mounting hole diameter: Ø3.9mm
Fuse size: 6x32mm
Number of ways: 12
Maximum current: 30A