BK/S-8301-4-R
BK/S-8301-4-R Eaton - Electronics Division
eaton-s-8000-fuse-blocks-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BLOCK CART 600V CHASS MNT
Fuse Type: Cartridge
Voltage: 600V
Mounting Type: Chassis Mount
Termination Style: Screw Terminal
Fuse Size: 0.25" Dia x 1.26" L (6.35mm x 32mm)
Fuseholder Type: Block
Current Rating (Amps): 30 A
Number of Circuits: 4
auf Bestellung 301 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK/S-8301-4-R Eaton - Electronics Division
Category: PCB Fuseholders, Description: Fuse holder; screw; 6x32mm; 30A; thermoplastic; UL94V-0; 600VAC, Rated voltage: 600V AC, Version: straight, Flammability rating: UL94V-0, Mounting hole diameter: Ø3.9mm, Fuse size: 6x32mm, Number of ways: 4, Maximum current: 30A, Contact plating: tinned, Contact material: bronze, Fuse accessories application: cylindrical fuses, Leads: screw, Type of fuse accessories: fuse holder, Mounting: screw, Body material: thermoplastic.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK/S-8301-4-R BK/S-8301-4-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-s-8000-fuse-blocks-data-sheet.pdf Fuse Holder 300V Screw 4 Pos Straight
auf Bestellung 96 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
BK/S-8301-4-R BK/S-8301-4-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_s_8000_fuse_blocks_data_sheet-1608831.pdf Fuse Holder 300V Screw 4 Pos Straight
auf Bestellung 122 Stücke:
BK-S-8301-4-R Hersteller : EATON/BUSSMANN S8000.pdf Category: PCB Fuseholders
Description: Fuse holder; screw; 6x32mm; 30A; thermoplastic; UL94V-0; 600VAC
Rated voltage: 600V AC
Version: straight
Flammability rating: UL94V-0
Mounting hole diameter: Ø3.9mm
Fuse size: 6x32mm
Number of ways: 4
Maximum current: 30A