Produkte > BUSSMANN / EATON > BK-S505H-V-3.15-R
BK-S505H-V-3.15-R
BK-S505H-V-3.15-R Bussmann / Eaton
eaton_s505h_vac_time_delay_fuses_data_sheet-1608750.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Cartridge Fuses 250Vac 3.15A Time Delay Axial
auf Bestellung 156 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK-S505H-V-3.15-R Bussmann / Eaton
Description: FUSE CERM 3.15A 600VAC 400VDC, Packaging: Bulk, Package / Case: 5mm x 20mm (Axial), Size / Dimension: 0.218" Dia x 0.831" L (5.54mm x 21.10mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Response Time: Slow Blow, Approval Agency: cULus, PSE/JET, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA, Current Rating (Amps): 3.15 A, Voltage Rating - AC: 600 V, Voltage Rating - DC: 400 V, Melting I²t: 43.55.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK-S505H-V-3.15-R BK-S505H-V-3.15-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_s505h_vac_time_delay_fuses_data_sheet-1608750.pdf Cartridge Fuses 250Vac 3.15A Time Delay Axial
auf Bestellung 247 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
BK-S505H-V-3.15-R BK-S505H-V-3.15-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-s505h-vac-time-delay-fuses-data-sheet.pdf Description: FUSE CERM 3.15A 600VAC 400VDC
Packaging: Bulk
Package / Case: 5mm x 20mm (Axial)
Size / Dimension: 0.218" Dia x 0.831" L (5.54mm x 21.10mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: cULus, PSE/JET
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA
Current Rating (Amps): 3.15 A
Voltage Rating - AC: 600 V
Voltage Rating - DC: 400 V