BK/S505SC-10-R
BK/S505SC-10-R Eaton - Electronics Division
eaton-s505sc-time-delay-axial-lead-ceramic-tube-fuses-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 10A 250VAC 5X20MM
Packaging: Bulk
Package / Case: 5mm x 20mm (Axial)
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: BSI, CCC/CQC, CSA, cURus, IMQ, KC, PSE/JET, SEMKO, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA
Current Rating (Amps): 10 A
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 397.0
auf Bestellung 108 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK/S505SC-10-R Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 10A 250VAC 5X20MM, Packaging: Bulk, Package / Case: 5mm x 20mm (Axial), Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Through Hole, Response Time: Slow Blow, Approval Agency: BSI, CCC/CQC, CSA, cURus, IMQ, KC, PSE/JET, SEMKO, VDE, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA, Current Rating (Amps): 10 A, Voltage Rating - AC: 250 V, Melting I²t: 397.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK-S505SC-10-R BK-S505SC-10-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-s505sc-time-delay-axial-lead-ceramic-tube-fuses-data-sheet.pdf Description: FUSE CERAMIC 10A 250VAC 5X20MM
Packaging: Bulk
Response Time: Slow Blow
Current Rating (Amps): 10 A
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 397.0
auf Bestellung 158 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
BK-S505SC-10-R BK-S505SC-10-R Hersteller : Bussmann / Eaton bus-elx-ds-10132-s505sc-908253.pdf Cartridge Fuses S505 10A TD