Produkte > EATON > BK/S506-250-R
BK/S506-250-R
BK/S506-250-R Eaton
eatons506timedelayglasstubefusesdatasheet.pdf
Hersteller: Eaton
Fuse Cartridge Slow Blow Acting 0.25A 250V Holder Cartridge 5 X 20mm Glass Carton BSI/CCC/CSA/IMQ/PSE/SEMKO/UL/VDE
auf Bestellung 1375 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 67
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK/S506-250-R Eaton
Description: FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM, Packaging: Bulk, Package / Case: 5mm x 20mm, Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm), Fuse Type: Cartridge, Glass, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Slow Blow, Approval Agency: BSI, CCC, CSA, IMQ, SEMKO, UR, VDE, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A, Current Rating (Amps): 250 mA, Voltage Rating - AC: 250 V, Melting I²t: 0.265.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 835 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
BK/S506-250-R BK/S506-250-R Hersteller : Eaton - Electronics Division S506_Series_June_2017.pdf Description: FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM
Packaging: Bulk
Package / Case: 5mm x 20mm
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Glass
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: BSI, CCC, CSA, IMQ, SEMKO, UR, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A
Current Rating (Amps): 250 mA
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 0.265
auf Bestellung 622 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
BK/S506-250-R BK/S506-250-R Hersteller : Eaton eatons506timedelayglasstubefusesdatasheet.pdf Fuse Cartridge Slow Blow Acting 0.25A 250V Holder Cartridge 5 X 20mm Glass Carton BSI/CCC/CSA/IMQ/PSE/SEMKO/UL/VDE
auf Bestellung 4211 Stücke:
Mindestbestellmenge: 26
Mindestbestellmenge: 26
BK/S506-250-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK 675940.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - BK/S506-250-R - S506 250MA BUSS TD BK 100 BOX -R
tariffCode: 85361090
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
BK-S506-250-R BK-S506-250-R Hersteller : TubeDepot Description: 5X20MM GLASS FUSE SLOWBLOW 250MA
Packaging: Bulk
Package / Case: 5mm x 20mm
Size / Dimension: 0.197" Dia x 0.787" L (5.00mm x 20.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Glass
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Slow Blow
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 250 mA