Technische Details BK/S506-V-125-R Bussmann / Eaton
Category: Fuses 5x20mm - Time-Lag, Description: Fuse: fuse; 12.5A; 250VAC; time-lag; cylindrical,glass; 5x20mm, Type of fuse: fuse, Current rating: 12.5A, Rated voltage: 250V AC, Fuse characteristics: time-lag, Kind of fuse: cylindrical; glass; miniature, Fuse size: 5x20mm, Manufacturer series: S506, Breaking capacity: 125A / 250V AC, Breaking characteristics: 2.1In: max 2min; 2.75In: min 600ms; 2.75In: max 10s; 4In: min 150ms; 4In: max 3s; 10In: min 20ms; 10In: max 300ms, Contact material: brass, Contact plating: nickel plated, Resistance: 4mΩ, Voltage drop: 45mV, Energy I2t: 1019.5A2s, Kind of package: cardboard packaging.
Weitere Produktangebote BK/S506-V-125-R
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
BK/S506-V-125-R | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Description: FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MMPackaging: Bulk Package / Case: 5mm x 20mm (Axial) Size / Dimension: 0.218" Dia x 0.831" L (5.54mm x 21.10mm) Fuse Type: Cartridge, Glass Mounting Type: Through Hole Response Time: Slow Blow Approval Agency: BSI, CCC, CSA, IMQ, SEMKO, UR, VDE Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A Part Status: Active Current Rating (Amps): 125 mA Voltage Rating - AC: 250 V Melting I²t: 0.063 |
Produkt ist nicht verfügbar |
| BK-S506-V-12-5-R | Hersteller : EATON/BUSSMANN |