BK1-AHC-18-R
BK1-AHC-18-R Eaton - Electronics Division
eaton-ahc-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1123-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE 3AB 500V 18A
Packaging: Bulk
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps): 18A
Mounting Type: Requires Holder
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK1-AHC-18-R Eaton - Electronics Division
Description: FUSE 3AB 500V 18A, Packaging: Bulk, Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4", Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Current Rating (Amps): 18A, Mounting Type: Requires Holder, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: cURus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA, Voltage Rating - AC: 500 VAC.