BK1-AHC-20-R Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE 3AB 500V 20A
Packaging: Bulk
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Requires Holder
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA
Current Rating (Amps): 20 A
Voltage Rating - AC: 500 V
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK1-AHC-20-R Eaton - Electronics Division
Category: Fuses 6,3x32mm - Fast, Description: Fuse: fuse; 20A; 500VAC; quick blow; ceramic,cylindrical; 6.3x32mm, Type of fuse: fuse, Current rating: 20A, Rated voltage: 500V AC, Fuse characteristics: quick blow, Kind of fuse: ceramic; cylindrical; miniature, Fuse size: 6.3x32mm, Manufacturer series: AHC, Breaking capacity: 20kA / 500V AC, Breaking characteristics: 1In: min 4h; 1.5In: max 60min; 2In: max 30min; 3In: max 10s, Contact material: brass, Resistance: 4.7mΩ, Kind of package: cardboard packaging, Contact plating: nickel plated, Voltage drop: 0.145V.
Weitere Produktangebote BK1-AHC-20-R
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
BK1-AHC-20-R | Hersteller : Eaton Electronics |
Cartridge Fuses AHC H.V. 3AB fuse, 20A, 1000 pack |
Produkt ist nicht verfügbar |
| BK1/AHC-20-R | Hersteller : Bussmann / Eaton | Cartridge Fuses AHC H.V. 3AB fuse, 20A, 1000 pack |
Produkt ist nicht verfügbar |
| BK1-AHC-20-R | Hersteller : EATON/BUSSMANN |