BK1-MDP-6-25-R
BK1-MDP-6-25-R Eaton - Electronics Division
eaton-mdp-time-delay-ceramic-fuse-data-sheet-elx1401-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 6.25A 500VAC/250VDC
Packaging: Bag
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Requires Holder
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA AC, 2kA DC
Current Rating (Amps): 6.25 A
Voltage Rating - AC: 500 V
Voltage Rating - DC: 250 V
Melting I²t: 64.0
auf Bestellung 965 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK1-MDP-6-25-R Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 6.25A 500VAC/250VDC, Packaging: Bag, Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4", Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Requires Holder, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Slow Blow, Approval Agency: UL, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA AC, 2kA DC, Current Rating (Amps): 6.25 A, Voltage Rating - AC: 500 V, Voltage Rating - DC: 250 V, Melting I²t: 64.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK1-MDP-6-25-R BK1-MDP-6-25-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-mdp-time-delay-ceramic-fuse-data-sheet-elx1401-en.pdf Cartridge Fuses FUSE CERAMIC 6.25A 500VAC 250VDC 3AB