BK1-S500-1-25-R EATON/BUSSMANN
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 5x20mm - Fast
Description: Fuse: fuse; 1.25A; 250VAC; quick blow; cylindrical,glass; 5x20mm
Kind of package: bag
Contact material: brass
Kind of fuse: cylindrical; glass; miniature
Type of fuse: fuse
Manufacturer series: S500
Contact plating: nickel plated
Fuse characteristics: quick blow
Fuse size: 5x20mm
Resistance: 96mΩ
Voltage drop: 0.2V
Energy I2t: 0.84A2s
Current rating: 1.25A
Breaking capacity: 35A
Rated voltage: 250V AC
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK1-S500-1-25-R EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 5x20mm - Fast, Description: Fuse: fuse; 1.25A; 250VAC; quick blow; cylindrical,glass; 5x20mm, Kind of package: bag, Contact material: brass, Kind of fuse: cylindrical; glass; miniature, Type of fuse: fuse, Manufacturer series: S500, Contact plating: nickel plated, Fuse characteristics: quick blow, Fuse size: 5x20mm, Resistance: 96mΩ, Voltage drop: 0.2V, Energy I2t: 0.84A2s, Current rating: 1.25A, Breaking characteristics: 1.5In: min 60min; 2.1In: max 30min; 2.75In: min 50ms; 2.75In: max 2s; 4In: min 10ms; 4In: max 300ms; 10In: max 20ms, Breaking capacity: 35A, Rated voltage: 250V AC.
Weitere Produktangebote BK1-S500-1-25-R
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
| BK1/S500-125-R | Hersteller : Bussmann / Eaton |
Cartridge Fuses S500 125MA |
auf Bestellung 950 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
| BK1/S500-125-R | Hersteller : EATON / PARTNER STOCK |
Description: EATON / PARTNER STOCK - BK1/S500-125-R - S500 125MA BUSSMANN 1K BGtariffCode: 85361010 productTraceability: No rohsCompliant: YES euEccn: NLR hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES usEccn: EAR99 SVHC: No SVHC (21-Jan-2025) |
auf Bestellung 900 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
BK1/S500-125-R | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Description: FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MMPackaging: Bulk Package / Case: 5mm x 20mm Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) Fuse Type: Cartridge, Glass Mounting Type: Requires Holder Response Time: Fast Blow Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A Current Rating (Amps): 125 mA Voltage Rating - AC: 250 V Melting I²t: 0.005 |