Produkte > EATON ELECTRONICS > BK1-S505H-1.6-R
BK1-S505H-1.6-R
BK1-S505H-1.6-R Eaton Electronics
eaton_s505h_vac_time_delay_fuses_data_sheet-1608750.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Cartridge Fuses 250Vac 1.6A Time Delay
auf Bestellung 1465 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK1-S505H-1.6-R Eaton Electronics
Description: FUSE CERAMIC 1.6A 600VAC 400VDC, Packaging: Bulk, Package / Case: 5mm x 20mm, Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Requires Holder, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Response Time: Slow Blow, Approval Agency: CCC, cULus, PSE/JET, TUV, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100A AC, 1.5kA DC, Current Rating (Amps): 1.6 A, Voltage Rating - AC: 600 V, Voltage Rating - DC: 400 V, Melting I²t: 6.78.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK1-S505H-1.6-R BK1-S505H-1.6-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-s505h-vac-time-delay-fuses-data-sheet.pdf Description: FUSE CERAMIC 1.6A 600VAC 400VDC
Packaging: Bulk
Package / Case: 5mm x 20mm
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Requires Holder
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: CCC, cULus, PSE/JET, TUV
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100A AC, 1.5kA DC
Current Rating (Amps): 1.6 A
Voltage Rating - AC: 600 V
Voltage Rating - DC: 400 V
Melting I²t: 6.78
auf Bestellung 1479 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
BK1-S505H-1.6-R BK1-S505H-1.6-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_s505h_vac_time_delay_fuses_data_sheet-1608750.pdf Cartridge Fuses 250Vac 1.6A Time Delay