Produkte > BUSSMANN / EATON > BK1-TCP70-10-R
BK1-TCP70-10-R
BK1-TCP70-10-R Bussmann / Eaton
eaton-tcp70-telecom-fuses-data-sheet-1608787.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Cartridge Fuses 70VDC 10A 6.3 X 25.4 mm
auf Bestellung 278 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK1-TCP70-10-R Bussmann / Eaton
Description: FUSE CARTRIDGE 10A 70VDC, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.248" Dia x 0.992" L (6.30mm x 25.20mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Requires Holder, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Telecom, Approval Agency: cURus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 2.5kA, Voltage Rating - DC: 70 VDC.
Weitere Produktangebote BK1-TCP70-10-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK1/TCP70-10-R BK1/TCP70-10-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-tcp70-telecom-fuses-data-sheet.pdf Description: FUSE CARTRIDGE 10A 70VDC
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.248" Dia x 0.992" L (6.30mm x 25.20mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Requires Holder
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Telecom
Approval Agency: cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 2.5kA
Voltage Rating - DC: 70 VDC