Technische Details BK1-TCP70-15-R Bussmann / Eaton
Description: FUSE CARTRIDGE 15A 70VDC, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.248" Dia x 0.992" L (6.30mm x 25.20mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 15A, Mounting Type: Requires Holder, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Telecom, Approval Agency: cURus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 2.5kA, Part Status: Obsolete, Voltage Rating - DC: 70 VDC.
Weitere Produktangebote BK1-TCP70-15-R
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
BK1/TCP70-15-R | Hersteller : Eaton - Electronics Division |