BLC080J112B4A
BLC080J112B4A Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
BLC-3081821.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Film Capacitors 8uF 1100V DC LINK CAPACITOR
auf Bestellung 93 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLC080J112B4A Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP FILM 8UF 5% 1.1KVDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -45°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 230V, Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV), Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 8 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 6.5 mOhms, Size / Dimension: 1.634" L x 0.787" W (41.50mm x 20.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BLC080J112B4A BLC080J112B4A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE BLC.pdf Film Capacitors 8uF 1100V DC LINK CAPACITOR
auf Bestellung 93 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
BLC080J112B4A BLC080J112B4A Hersteller : Cornell Dubilier Knowles BLC.pdf Description: CAP FILM 8UF 5% 1.1KVDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -45°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 230V
Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV)
Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 6.5 mOhms
Size / Dimension: 1.634" L x 0.787" W (41.50mm x 20.00mm)
auf Bestellung 139 Stücke:
BLC080J112B4A BLC080J112B4A Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor BLC.pdf Film Capacitors 8uF 1100V DC LINK CAPACITOR