BLH106K601A072
BLH106K601A072 Cornell Dubilier Knowles
BLH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: DC LINK, THB, 85/85, AEC-Q200
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 600V
Height - Seated (Max): 1.331" (33.80mm)
Capacitance: 10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 7.5 MOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLH106K601A072 Cornell Dubilier Knowles
Description: DC LINK, THB, 85/85, AEC-Q200, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 600V, Height - Seated (Max): 1.331" (33.80mm), Capacitance: 10 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 7.5 MOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm).