BLH205K451A012
BLH205K451A012 Cornell Dubilier Knowles
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - DC: 450V
Height - Seated (Max): 0.740" (18.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 30 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.354" W (32.00mm x 9.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLH205K451A012 Cornell Dubilier Knowles
Description: DC LINK, THB, 85/85, AEC-Q200, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 450V, Height - Seated (Max): 0.740" (18.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 2 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 30 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.354" W (32.00mm x 9.00mm).