BLH256K451B054
BLH256K451B054 Cornell Dubilier Knowles
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - DC: 450V
Height - Seated (Max): 1.488" (37.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 25 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.5 mOhms
Size / Dimension: 1.673" L x 0.866" W (42.50mm x 22.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLH256K451B054 Cornell Dubilier Knowles
Description: DC LINK, THB, 85/85, AEC-Q200, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 450V, Height - Seated (Max): 1.488" (37.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 25 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5.5 mOhms, Size / Dimension: 1.673" L x 0.866" W (42.50mm x 22.00mm).