BLH356K112C124
BLH356K112C124 Cornell Dubilier Knowles
BLH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: DC LINK, THB, 85/85
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV)
Height - Seated (Max): 2.362" (60.00mm)
Capacitance: 35 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.9 mOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLH356K112C124 Cornell Dubilier Knowles
Description: DC LINK, THB, 85/85, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV), Height - Seated (Max): 2.362" (60.00mm), Capacitance: 35 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.9 mOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm).