BLH356K601B094
BLH356K601B094 Cornell Dubilier Knowles
BLH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: DC LINK, THB, 85/85, AEC-Q200
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 600V
Height - Seated (Max): 1.732" (44.00mm)
Capacitance: 35 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms
Size / Dimension: 1.673" L x 0.945" W (42.50mm x 24.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLH356K601B094 Cornell Dubilier Knowles
Description: DC LINK, THB, 85/85, AEC-Q200, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 600V, Height - Seated (Max): 1.732" (44.00mm), Capacitance: 35 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms, Size / Dimension: 1.673" L x 0.945" W (42.50mm x 24.00mm).