BLH806K901C144
BLH806K901C144 Cornell Dubilier Knowles
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm)
Capacitance: 80 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.2 mOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLH806K901C144 Cornell Dubilier Knowles
Description: DC LINK, THB, 85/85, AEC-Q200, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm), Capacitance: 80 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.2 mOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm).