BLS126K901N314
BLS126K901N314 Cornell Dubilier Knowles
KNO_CDE-BLS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: 12UF 900VDC 42X37X22MM LS=37.5
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 0.402" (10.20mm)
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 1.496" (38.00mm)
Capacitance: 12 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 7.6 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 0.866" W (42.00mm x 22.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLS126K901N314 Cornell Dubilier Knowles
Description: 12UF 900VDC 42X37X22MM LS=37.5, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 0.402" (10.20mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 1.496" (38.00mm), Capacitance: 12 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 7.6 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 0.866" W (42.00mm x 22.00mm).
Weitere Produktangebote BLS126K901N314
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BLS126K901N314 BLS126K901N314 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor KNO_CDE-BLS.pdf Film Capacitors 12uF 900Vdc 42x37x22mm LS=37.5