BLS136K112N344
BLS136K112N344 Cornell Dubilier Knowles
KNO_CDE-BLS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: 13UF 1100VDC 42X43X28MM LS=37.5
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 0.402" (10.20mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV)
Height - Seated (Max): 1.732" (44.00mm)
Capacitance: 13 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.8 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLS136K112N344 Cornell Dubilier Knowles
Description: 13UF 1100VDC 42X43X28MM LS=37.5, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 0.402" (10.20mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV), Height - Seated (Max): 1.732" (44.00mm), Capacitance: 13 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5.8 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm).
Weitere Produktangebote BLS136K112N344
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BLS136K112N344 BLS136K112N344 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor KNO_CDE-BLS.pdf Film Capacitors 13uF 1100Vdc 42x43x28mm LS=37.5