BLS185K901H202
BLS185K901H202 Cornell Dubilier Knowles
KNO_CDE-BLS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: 1.8UF 900VDC 32X20X11MM LS=27.5
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 0.819" (20.80mm)
Capacitance: 1.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 21.9 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLS185K901H202 Cornell Dubilier Knowles
Description: 1.8UF 900VDC 32X20X11MM LS=27.5, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 0.819" (20.80mm), Capacitance: 1.8 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 21.9 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm).
Weitere Produktangebote BLS185K901H202
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BLS185K901H202 BLS185K901H202 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor KNO_CDE-BLS.pdf Film Capacitors 1.8uF 900Vdc 32x20x11mm LS=27.5