BLS246K701N324
BLS246K701N324 Cornell Dubilier Knowles
KNO_CDE-BLS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: 24UF 700VDC 42X44X24MM LS=37.5
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 0.402" (10.20mm)
Voltage Rating - DC: 700V
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Capacitance: 24 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.8 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 0.945" W (42.00mm x 24.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLS246K701N324 Cornell Dubilier Knowles
Description: 24UF 700VDC 42X44X24MM LS=37.5, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 0.402" (10.20mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 700V, Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Capacitance: 24 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.8 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 0.945" W (42.00mm x 24.00mm).
Weitere Produktangebote BLS246K701N324
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BLS246K701N324 BLS246K701N324 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor KNO_CDE-BLS.pdf Film Capacitors 24uF 700Vdc 42x44x24mm LS=37.5