BLS256K901R304
BLS256K901R304 Cornell Dubilier Knowles
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: 25UF 900VDC 57.5X45X25MM LS=52.5
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 0.402" (10.20mm)
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm)
Capacitance: 25 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 8.4 mOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 0.984" W (57.50mm x 25.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLS256K901R304 Cornell Dubilier Knowles
Description: 25UF 900VDC 57.5X45X25MM LS=52.5, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 0.402" (10.20mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm), Capacitance: 25 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 8.4 mOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 0.984" W (57.50mm x 25.00mm).
Weitere Produktangebote BLS256K901R304
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BLS256K901R304 BLS256K901R304 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor Film Capacitors 25uF 900Vdc 57.5x45x25mm LS=52.5