BLS455K112N272
BLS455K112N272 Cornell Dubilier Knowles
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: 4.50UF 1100VDC 42X29X17MM LS=37.
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV)
Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm)
Capacitance: 4.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 16.9 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 0.669" W (42.00mm x 17.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLS455K112N272 Cornell Dubilier Knowles
Description: 4.50UF 1100VDC 42X29X17MM LS=37., Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV), Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm), Capacitance: 4.5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 16.9 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 0.669" W (42.00mm x 17.00mm).
Weitere Produktangebote BLS455K112N272
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BLS455K112N272 BLS455K112N272 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor Film Capacitors 4.50uF 1100Vdc 42x29x17mm LS=37.5