BLS505K701H252
BLS505K701H252 Cornell Dubilier Knowles
KNO_CDE-BLS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: 5UF 700VDC 32X24.5X15MM LS=27.5
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - DC: 700V
Height - Seated (Max): 0.996" (25.30mm)
Capacitance: 5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 9.8 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.591" W (32.00mm x 15.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLS505K701H252 Cornell Dubilier Knowles
Description: 5UF 700VDC 32X24.5X15MM LS=27.5, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 700V, Height - Seated (Max): 0.996" (25.30mm), Capacitance: 5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 9.8 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.591" W (32.00mm x 15.00mm).
Weitere Produktangebote BLS505K701H252
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BLS505K701H252 BLS505K701H252 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor KNO_CDE-BLS.pdf Film Capacitors 5uF 700Vdc 32x24.5x15mm LS=27.5