BLS556K601R404
BLS556K601R404 Cornell Dubilier Knowles
KNO_CDE-BLS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: 55UF 600VDC 57.5X45X30MM LS=52.5
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 0.799" (20.30mm)
Voltage Rating - DC: 600V
Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm)
Capacitance: 55 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.5 mOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLS556K601R404 Cornell Dubilier Knowles
Description: 55UF 600VDC 57.5X45X30MM LS=52.5, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 0.799" (20.30mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 600V, Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm), Capacitance: 55 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5.5 mOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm).
Weitere Produktangebote BLS556K601R404
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BLS556K601R404 BLS556K601R404 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor KNO_CDE-BLS.pdf Film Capacitors 55uF 600Vdc 57.5x45x30mm LS=52.5