BLS606K701N514
BLS606K701N514 Cornell Dubilier Knowles
KNO_CDE-BLS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: 60UF 700VDC 42X60X45MM LS=37.5
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 0.799" (20.30mm)
Voltage Rating - DC: 700V
Height - Seated (Max): 2.402" (61.00mm)
Capacitance: 60 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.6 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 1.772" W (42.00mm x 45.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLS606K701N514 Cornell Dubilier Knowles
Description: 60UF 700VDC 42X60X45MM LS=37.5, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 0.799" (20.30mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 700V, Height - Seated (Max): 2.402" (61.00mm), Capacitance: 60 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.6 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 1.772" W (42.00mm x 45.00mm).
Weitere Produktangebote BLS606K701N514
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BLS606K701N514 BLS606K701N514 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor KNO_CDE-BLS.pdf Film Capacitors 60uF 700Vdc 42x60x45mm LS=37.5