BLS656K601R414
BLS656K601R414 Cornell Dubilier Knowles
KNO_CDE-BLS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: 65UF 600VDC 57.5X50X35MM LS=52.5
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 0.799" (20.30mm)
Voltage Rating - DC: 600V
Height - Seated (Max): 2.008" (51.00mm)
Capacitance: 65 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.6 mOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLS656K601R414 Cornell Dubilier Knowles
Description: 65UF 600VDC 57.5X50X35MM LS=52.5, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 0.799" (20.30mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 600V, Height - Seated (Max): 2.008" (51.00mm), Capacitance: 65 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.6 mOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm).
Weitere Produktangebote BLS656K601R414
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BLS656K601R414 BLS656K601R414 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor KNO_CDE-BLS.pdf Film Capacitors 65uF 600Vdc 57.5x50x35mm LS=52.5