BLS705K701H262
BLS705K701H262 Cornell Dubilier Knowles
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: 7UF 700VDC 32X30X16MM LS=27.5
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - DC: 700V
Height - Seated (Max): 1.213" (30.80mm)
Capacitance: 7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 7 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.630" W (32.00mm x 16.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLS705K701H262 Cornell Dubilier Knowles
Description: 7UF 700VDC 32X30X16MM LS=27.5, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 700V, Height - Seated (Max): 1.213" (30.80mm), Capacitance: 7 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 7 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.630" W (32.00mm x 16.00mm).
Weitere Produktangebote BLS705K701H262
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BLS705K701H262 BLS705K701H262 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor Film Capacitors 7uF 700Vdc 32x30x16mm LS=27.5