BLS805K701H272
BLS805K701H272 Cornell Dubilier Knowles
KNO_CDE-BLS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: 8UF 700VDC 32X28X18MM LS=27.5
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - DC: 700V
Height - Seated (Max): 1.134" (28.80mm)
Capacitance: 8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 6.1 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLS805K701H272 Cornell Dubilier Knowles
Description: 8UF 700VDC 32X28X18MM LS=27.5, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 700V, Height - Seated (Max): 1.134" (28.80mm), Capacitance: 8 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 6.1 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm).
Weitere Produktangebote BLS805K701H272
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BLS805K701H272 BLS805K701H272 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor KNO_CDE-BLS.pdf Film Capacitors 8uF 700Vdc 32x28x18mm LS=27.5