BPM385IEC Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-1166-bspm1275-1320-1385.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: VARISTOR 230V 40KA MOD PLUG-IN
Packaging: Bulk
Package / Case: Module, Plug-In Terminal Block
Mounting Type: DIN Rail
Current - Surge: 40 kA
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C
Part Status: Obsolete
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Typ): 230 V
Maximum AC Volts: 385 V
Maximum DC Volts: 500 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BPM385IEC Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: VARISTOR 230V 40KA MOD PLUG-IN, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Plug-In Terminal Block, Mounting Type: DIN Rail, Current - Surge: 40 kA, Operating Temperature: -40°C ~ 80°C, Part Status: Obsolete, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Typ): 230 V, Maximum AC Volts: 385 V, Maximum DC Volts: 500 V.