Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > BQ25302RTET
BQ25302RTET
BQ25302RTET Texas Instruments
bq25302.pdf?ts=1695061238758&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fpower-management%252Fbattery-management%252Fcharger-ics%252Fproducts.html
Hersteller: Texas Instruments
Description: PROTOTYPE
Packaging: Bulk
Package / Case: 16-WFQFN Exposed Pad
Number of Cells: 1
Mounting Type: Surface Mount
Interface: USB
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Chemistry: Lithium Ion/Polymer
Supplier Device Package: 16-WQFN (3x3)
Charge Current - Max: 2A
Programmable Features: Current
Fault Protection: Over Current, Over Voltage, Short Circuit
Voltage - Supply (Max): 6.2V
Battery Pack Voltage: 4.1V, 4.2V, 4.35V, 4.4V
Current - Charging: Constant - Programmable
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BQ25302RTET Texas Instruments
Description: PROTOTYPE, Packaging: Bulk, Package / Case: 16-WFQFN Exposed Pad, Number of Cells: 1, Mounting Type: Surface Mount, Interface: USB, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Battery Chemistry: Lithium Ion/Polymer, Supplier Device Package: 16-WQFN (3x3), Charge Current - Max: 2A, Programmable Features: Current, Fault Protection: Over Current, Over Voltage, Short Circuit, Voltage - Supply (Max): 6.2V, Battery Pack Voltage: 4.1V, 4.2V, 4.35V, 4.4V, Current - Charging: Constant - Programmable, Part Status: Active.