BRT12F-X007 Vishay Semiconductor Opto Division
Hersteller: Vishay Semiconductor Opto Division
Description: OPTOISOLTR 5.3KV TRIAC 1CH 6-SMD
Packaging: Bulk
Package / Case: 6-SMD, Gull Wing
Output Type: Triac
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.1V
Voltage - Isolation: 5300Vrms
Approval Agency: CQC, UL, VDE
Current - Hold (Ih): 500µA
Supplier Device Package: 6-SMD
Zero Crossing Circuit: No
Static dV/dt (Min): 10kV/µs
Current - LED Trigger (Ift) (Max): 1.2mA
Part Status: Obsolete
Number of Channels: 1
Current - On State (It (RMS)) (Max): 300 mA
Voltage - Off State: 600 V
Current - DC Forward (If) (Max): 20 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BRT12F-X007 Vishay Semiconductor Opto Division
Description: OPTOISOLTR 5.3KV TRIAC 1CH 6-SMD, Packaging: Bulk, Package / Case: 6-SMD, Gull Wing, Output Type: Triac, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.1V, Voltage - Isolation: 5300Vrms, Approval Agency: CQC, UL, VDE, Current - Hold (Ih): 500µA, Supplier Device Package: 6-SMD, Zero Crossing Circuit: No, Static dV/dt (Min): 10kV/µs, Current - LED Trigger (Ift) (Max): 1.2mA, Part Status: Obsolete, Number of Channels: 1, Current - On State (It (RMS)) (Max): 300 mA, Voltage - Off State: 600 V, Current - DC Forward (If) (Max): 20 mA.