Produkte > CHEMI-CON > BSNX630ELL2R2KHB5S
BSNX630ELL2R2KHB5S
BSNX630ELL2R2KHB5S Chemi-Con
SNX-BP_Series_DS.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2.2UF 10% 63V RADIAL TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Audio
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 2.2 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ High Frequency: 65 mA @ 1 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details BSNX630ELL2R2KHB5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2.2UF 10% 63V RADIAL TH, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Audio, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 2.2 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ High Frequency: 65 mA @ 1 kHz.
Weitere Produktangebote BSNX630ELL2R2KHB5S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BSNX630ELL2R2KHB5S BSNX630ELL2R2KHB5S Hersteller : United Chemi-Con united_chemi-cn_04292020_SNX_Series-1842193.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2.2uF 63V 8mm x 11.5mm