BSPM3208WYGR Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-pp-3190-ul-spd.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: VARISTOR 208V 40KA MOD PLUG-IN
Packaging: Bulk
Features: Remote Signaling Contacts, Thermally Protected
Mounting Type: DIN Rail
Type: Type 2
Approval Agency: ATEX, UL
Form: Base + Module
Part Status: Obsolete
Number of Poles: 3
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV): 550VAC
Current - Discharge (Nom) (8/20µS): 20 kA
Current - Discharge (Max) (8/20µS): 40 kA
Current - Short Circuit Rating (SCCR): 200 kA
Voltage - Protection Rating (VPR): 1.8 kV
Produktbewertung abgeben
Technische Details BSPM3208WYGR Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: VARISTOR 208V 40KA MOD PLUG-IN, Packaging: Bulk, Features: Remote Signaling Contacts, Thermally Protected, Mounting Type: DIN Rail, Type: Type 2, Approval Agency: ATEX, UL, Form: Base + Module, Part Status: Obsolete, Number of Poles: 3, Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV): 550VAC, Current - Discharge (Nom) (8/20µS): 20 kA, Current - Discharge (Max) (8/20µS): 40 kA, Current - Short Circuit Rating (SCCR): 200 kA, Voltage - Protection Rating (VPR): 1.8 kV.