BSPM3385TNC Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: VARISTOR 40KA MODULE PLUG-IN
Packaging: Bulk
Features: Thermally Protected
Mounting Type: DIN Rail
Type: Type 2
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C
Approval Agency: CE, KEMA
Form: Base + Module
Number of Poles: 3
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV): 385VAC
Current - Discharge (Nom) (8/20µS): 20 kA
Current - Discharge (Max) (8/20µS): 40 kA
Current - Short Circuit Rating (SCCR): 25 kA
Voltage - Protection Level (VP) (2416): 1.75 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BSPM3385TNC Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: VARISTOR 40KA MODULE PLUG-IN, Packaging: Bulk, Features: Thermally Protected, Mounting Type: DIN Rail, Type: Type 2, Operating Temperature: -40°C ~ 80°C, Approval Agency: CE, KEMA, Form: Base + Module, Number of Poles: 3, Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV): 385VAC, Current - Discharge (Nom) (8/20µS): 20 kA, Current - Discharge (Max) (8/20µS): 40 kA, Current - Short Circuit Rating (SCCR): 25 kA, Voltage - Protection Level (VP) (2416): 1.75 kV.
Weitere Produktangebote BSPM3385TNC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BSPM3385TNC BSPM3385TNC Hersteller : Bussmann / Eaton Bus_Ele_DS_1168_BSPM3275-911496.pdf Connectorised Surge Protectors 230/400V Surge Arrestor for 3 Pole TNC