BSPS1690WER Eaton - Bussmann Electrical Division
BSPS1_WE%28R%29Series_400%2C690V.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: SPD TYPE 1 760VAC MCOV 1 POLE
Packaging: Bulk
Features: Remote Signaling Contacts
Mounting Type: DIN Rail
Type: Type 1
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C
Approval Agency: CE
Form: Base + Module
Number of Poles: 1
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV): 760VAC
Current - Discharge (Nom) (8/20µS): 25 kA
Current - Short Circuit Rating (SCCR): 25 kA
Voltage - Protection Level (VP) (2416): 4 kV
Produktbewertung abgeben
Technische Details BSPS1690WER Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: SPD TYPE 1 760VAC MCOV 1 POLE, Packaging: Bulk, Features: Remote Signaling Contacts, Mounting Type: DIN Rail, Type: Type 1, Operating Temperature: -40°C ~ 80°C, Approval Agency: CE, Form: Base + Module, Number of Poles: 1, Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV): 760VAC, Current - Discharge (Nom) (8/20µS): 25 kA, Current - Short Circuit Rating (SCCR): 25 kA, Voltage - Protection Level (VP) (2416): 4 kV.
Weitere Produktangebote BSPS1690WER
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BSPS1690WER BSPS1690WER Hersteller : Bussmann / Eaton a97fd6ab-023e-4d9c-997a-e1a80bb19587-911451.pdf Industrial Surge Protectors 690V 1P Sparkgap Din SPD Remote