BT151U-800C.127 NXP
Produktcode: 28208
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller: NXP
Gehäuse: IPAK
U,zu,V: 800V
I-auf,mA: 2mA
Imax,A: 12A
Produkt ist nicht verfügbar
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Weitere Produktangebote BT151U-800C.127
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BT151U-800C,127 BT151U-800C,127 Hersteller : WeEn Semiconductor(Hong Kong)Co.,Limited bt151u-500c.pdf Thyristor SCR 800V 110A 3-Pin(3+Tab) IPAK Rail
Produkt ist nicht verfügbar
BT151U-800C,127 BT151U-800C,127 Hersteller : WeEn Semiconductors bt151u-800c.pdf Description: SCR 800V 12A IPAK
Packaging: Tube
Package / Case: TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Mounting Type: Through Hole
SCR Type: Standard Recovery
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Current - Hold (Ih) (Max): 20 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 15 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 100A, 110A
Current - On State (It (AV)) (Max): 7.5 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V
Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.75 V
Current - Off State (Max): 500 µA
Supplier Device Package: IPAK
Current - On State (It (RMS)) (Max): 12 A
Voltage - Off State: 800 V
Description: Thyristor; 800V; Ifmax: 12A; 7.5A; Igt: 2mA; IPAK; THT; tube; 2us
Type of thyristor: thyristor
Max. off-state voltage: 0.8kV
Max. load current: 12A
Load current: 7.5A
Gate current: 2mA
Case: IPAK
Mounting: THT
Kind of package: tube
Max. forward impulse current: 100A