BTA06-800SW LUGUANG ELECTRONIC
Hersteller: LUGUANG ELECTRONIC
Category: Triacs
Description: Triac; 800V; 6A; TO220AB; Igt: 10mA; Ufmax: 1.55V
Case: TO220AB
Mounting: THT
Kind of package: tube
Gate current: 10mA
Type of thyristor: triac
Max. forward voltage: 1.55V
Max. load current: 6A
Max. off-state voltage: 0.8kV
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BTA06-800SW LUGUANG ELECTRONIC
Category: Triacs, Description: Triac; 800V; 6A; TO220AB; Igt: 10mA; Ufmax: 1.55V, Case: TO220AB, Mounting: THT, Kind of package: tube, Gate current: 10mA, Type of thyristor: triac, Max. forward voltage: 1.55V, Max. load current: 6A, Max. off-state voltage: 0.8kV.