Produkte > STMICROELECTRONICS > BTA08-700CWRG
BTA08-700CWRG
BTA08-700CWRG STMicroelectronics
bta08-954515.pdf
Hersteller: STMicroelectronics
Triacs 8 Amp 700 Volt
auf Bestellung 80 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BTA08-700CWRG STMicroelectronics
Description: TRIAC ALTERNISTOR 700V 8A TO220, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Alternistor - Snubberless, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 15 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 35 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 80A, 84A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V, Supplier Device Package: TO-220, Part Status: Obsolete, Current - On State (It (RMS)) (Max): 8 A, Voltage - Off State: 700 V.
Weitere Produktangebote BTA08-700CWRG
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BTA08-700CWRG BTA08-700CWRG Hersteller : STMicroelectronics en.CD00002266.pdf Description: TRIAC ALTERNISTOR 700V 8A TO220
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Alternistor - Snubberless
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 15 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 35 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 80A, 84A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V
Supplier Device Package: TO-220
Part Status: Obsolete
Current - On State (It (RMS)) (Max): 8 A
Voltage - Off State: 700 V