Produkte > STMICROELECTRONICS > BTA10-700CWRG
BTA10-700CWRG
BTA10-700CWRG STMicroelectronics
BTA10%2CBTB10%20B%2CC.pdf
Hersteller: STMicroelectronics
Description: TRIAC ALTERNISTOR 700V 10A TO220
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Alternistor - Snubberless
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 35 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 35 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 100A, 105A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V
Supplier Device Package: TO-220
Part Status: Obsolete
Current - On State (It (RMS)) (Max): 10 A
Voltage - Off State: 700 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BTA10-700CWRG STMicroelectronics
Description: TRIAC ALTERNISTOR 700V 10A TO220, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Alternistor - Snubberless, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 35 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 35 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 100A, 105A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V, Supplier Device Package: TO-220, Part Status: Obsolete, Current - On State (It (RMS)) (Max): 10 A, Voltage - Off State: 700 V.